statystyki szczegółowe

Aktualności

ZAWSZE WALCZYMY DO KOŃCA

• autor: rafalbaran, 2012-10-21 20:28

Przy pięknej pogodzie pożegnaliśmy się z najlepszą i najliczniejszą publicznością  w naszej lidze. Do Czarnowa zawitał zespół Tęczy Żubrów. Będąca bardziej doświadczona i zgrana ekipa Gości pokazała, że mimo gry w dziesiątkę przez większą cześć spotkania można wywalczyć korzystny rezultat. Nasi zawodnicy udowodnili wszystkim niedowiarkom, że mecz trwa 90 minut i mimo słabszej dyspozycji niektórych zawodników potrafiliśmy osiągnąć dobry rezultat z faworyzowanym zespołem.

Cel przed meczem był jeden -  pożegnać się godnie z naszą fantastyczną publicznością.Spotkanie zaczęliśmy w troszeczkę innym ustawieniu nich dotychczas. Do ataku przesunięty został Dereczenik, w obronie zaczął Karpuk i Budynkiewicz.

Pierwsze dwadzieścia minut pokazało dlaczego Żubrów był faworytem dzisiejszych zawodów. Kompletnie zamknięci w swoim polu karnym nie potrafiliśmy się ustrzec błędów. Szybko straciliśmy dwie bramki. Najpierw po dobrej obronie Bulanowskiego tracimy bramkę z "dobitki". Chwilę później strata Uglika oraz błąd Barana i zrobiło się 0-2. Kompletnie zaskoczony i zdezorientowany nasz zespół nie potrafił się podnieść po ciężkich ciosach ze strony Tęczy. W ostatnim kwadransie pierwszej części złapaliśmy drugi oddech. Po ładnej akcji Dereczenik sprytnym strzałem daje nadzieję na lepszą grę w drugiej połowie.

Z każdą minutą drugiej części widać było przewagę naszego zespoły nad rywalem. Nasze akcje cechowały się jednak zbyt dużą nerwowością i chaosem. Pustą bramkę przed sobą miał Baran. Strzał Chełpy odbija obrońca. Bliski trafienia był Szymon Barth. Żubrów ograniczył się do bardzo groźnych i szybkich kontrataków, po których raz trafili w słupek. Mimo nieustannych nacisków nie potrafiliśmy skutecznie zakończyć żadnej akcji. 5min przed końcem Budynkiewicz w swoim stylu ratuje remis.

Można być zadowolonym z zawziętości i upartości z naszej strony. Walczyliśmy do ostatniego gwizdka. Walka i ambicja nie odpuszczały naszej ekipy do samego końca. Zdobyliśmy punkt z naprawdę mocnym przeciwnikiem. Bulanowski przy straconych bramkach nie miał nic do powiedzenia. Jak zwykle dobrze zaprezentował się Marcin. Gorzej w pierwszej połowie zagrał Budynkiewicz, który nadrobił straty świetną grą w drugiej części. Słabo pokazał się Baran, którego konto obciążą w pewnym stopniu druga bramka oraz zmarnowana "setka" w drugiej połowie. Do ostatnich sił walczył Kuba Barth oraz Chełpa (ten pierwszy zajedzie kiedyś samego siebie na boisku). Więcej wymagać można od Szymona Bartha i Uglika, aczkolwiek ich dzisiejsze zaangażowanie mimo słabszej dyspozycji było ogromne. Więcej pokazać mógł także Parylak, którego poprzednie występy dawały nadzieję na przełamanie strzeleckiej niemocy. Bez wątpienia największym odkryciem spotkania była postawa Dereczenika, który był najczęściej faulowanym (obok Kuby) zawodnikiem spotkania. Świetna indywidualna akcja przy pierwszej bramce, ogromne zaangażowanie i nieustępliwość po której przynajmniej raz należał się rzut karny - to jego dzisiejsze plusy.

Pokazaliśmy charakter odrabiając dwie bramki, a trzecia wisiała w powietrzu. Możemy być zadowolonym z dzisiejszego meczu, mimo słabsze dyspozycji w pierwszej części. Wielkie podziękowania w stronę kibiców, dzięki którym potrafimy "wyciągnąć" z siebie ostanie pokłady energii - jesteście wzorem dla całej ligi. Zamykamy rok w Czarnowie rezultatem, z którego możemy być zadowoleni...