Klub Sportowy Walka Czarnów - strona oficjalna

Strona klubowa

Najnowsza galeria

Walka Czarnów - Wicher Staw 05.10.2014
Ładowanie...

Kalendarium

22

01-2019

wtorek

23

01-2019

środa

24

01-2019

czwartek

25

01-2019

piątek

26

01-2019

sobota

27

01-2019

niedziela

28

01-2019

pon.

Statystyki drużyny

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 139, wczoraj: 267
ogółem: 356 318

statystyki szczegółowe

Aktualności

VII ZEBRANIE ZA NAMI...

  • autor: rafalbaran, 2013-02-02 18:09

W pierwszy piątek lutego odbyło się VII zebranie Klubu Sportowego Walka Czarnów. Jak co roku przedstawione zostały plany i wydatki na całe 12 miesięcy. Frekwencja jednak nie dopisała. Dla zawodników, którzy z różnych powodów nie mogli wziąć udziału w spotkaniu przedstawiamy w skrócie o czym pamiętać w nadchodzącym roku...

Najważniejszym tematem oczywiście był budżet Klubu. Budżet większy, stabilniejszy, pozwalający w pewnym stopniu "spać nam spokojnie". Aczkolwiek nie wszystkie potrzeby zostaną zrealizowane. Zespół otrzyma wsparcie na niektóre elementy od przedstawicieli lokalnych przedsiębiorstw. Większą pomoc otrzymamy także z lokalnego samorządu.

Jeżeli chodzi o ligę - wystarczy nam na wszystkie opłaty. Nie powinniśmy się martwić o finansowe tarapaty związane z utrzymaniem Klubu w b-klasie. Uzupełnione zostaną uszkodzone elementy strojów, zakupione zostaną brakujące ochraniacze, apteczka z wyposażeniem oraz komplet bramkarski dla drugiego goalkeepera. Z artykułów treningowych możemy pozwolić sobie na zakup dwóch kompletów dobrej jakości znaczników, dokupione zostaną także piłki, wyznaczniki oraz pachołki treningowe.

Na utrzymanie boiska (wapno, śmieci, koszenie itd.) pod względem finansowym Klub także może liczyć.

Jeżeli chodzi o dojazdy na spotkania wyjazdowe w lidze - zespół korzystać będzie z gminnego gimbusa. Będziemy musieli sobie poradzić z wyjazdem do Ośna, gdyż w tym dniu z autokaru korzystać będzie górzycka Odra.

Zespół zmuszony został do wymiany siatek bramkarskich na siatki lepszej jakości. Początkowo pojawił się pomysł pożyczania ich z niedalekiej Górzycy. Udało się jednak pozyskać fundusze na dobrej kategorii "sieci".

Nowością w tym roku będą szaliki Klubu, które zostaną pozyskane także dzięki wsparciu finansowemu od prywatnych dotacji.

Wprowadzona została obowiązkowa składka w wysokości 5zł przez okres grania w lidze, czyli przez 5 miesięcy. Zebrana kwota w wysokości około 500zł przeznaczona zostanie na zakup małych lekkich bramek przenośnych.

Na dzień dzisiejszy brak środków na nowy komplet strojów, zakup dresów, niektórych elementów treningowych oraz na wałowanie boiska.

W połowie lipca Klub postara się znaleźć fundusze na organizację spotkania integracyjnego z mieszkańcami wsi. Mamy tu na myśli spotkanie piłkarskie z naszymi fanami.

Tyle w skrócie na temat budżetu i wydatków na 2013 rok.

Kolejnym tematem była kadra zespołu na rundę wiosenną. Kadra została powiększona do 21 zawodników. Zaznaczyć trzeba, że w przerwie zimowej chęć grania w naszym zespole wyrażało paru graczy z lokalnych Klubów. "Polityka" wobec zawodników nie ulegnie jednak zmianie. Stawiamy ciągle na "swoich".

Zawodnikami, którzy zasilą nasz zespół są Marek Skrzyniarz, Kamil Dubik, Zbigniew Makara i Piotr Pakos. Marek - bardzo szybki, lewonożny, młody chłopak z doświadczeniem ligowym na pewno będzie wzmocnieniem lewej strony naszej ekipy. Kamil próbowany będzie na pozycji bramkarza, aczkolwiek nie wykluczamy jego gry w polu. Doświadczenie Zbyszka będzie procentować w ułożeniu naszej linii obronnej. A Piotrek zapewne świetnie wpłynie na atmosferę i morale naszego zespołu.

Za grę w Klubie podziękowano Piotrowi Grygorczynowi. Kontuzja wykluczyła Michała Parylaka. Podobnie Rafał Żyliński, który zrezygnował z gry w tej rundzie z powodów zdrowotnych. Zawodnicy Ci wciąż pozostają w Klubie jako jego członkowie.

O miejsce w bramce rywalizować będzie prawdopodobnie trzech zawodników. Sprawa jest wciąż otwarta.

Zaprezentowany został plan sparingów przed rundą wiosenną. Chętni zawodnicy będą spotykać się raz w tygodniu (w środę) na treningach. Zaczynamy od 20 lutego. Ciężko będzie przeprowadzić ćwiczenia ze względu na pracę, obowiązki, ale raz w tygodniu na lekki rozruch i trenowanie zagrań na początek wystarczy.

Pierwszy sparing planowany jest na 3 marca o godz. 15:00 w Czarnowie. Zmierzą się dwa zespoły Walki. Jeżeli zabraknie zawodników skład uzupełniony zostanie mieszkańcami, którzy będą chcieli wziąć udział w grze. Po długiej przerwie lekki sparing między nami powinien pomóc nam w "nasmarowaniu" kości. Tydzień później o godzinie 15:00 Klub również podzieli się na dwa zespoły i rozegra spotkanie między sobą. Wbrew pozorom są to najważniejsze dla nas sparingi. Jeżeli ktoś będzie chciał udowodnić swoją przydatność na którejś pozycji to te spotkania będą najlepszą do tego okazją. 17 marca zmierzymy się towarzysko z ekipą z Kołczyna. Miejsce spotkania ustalone będzie później. Wstępnie dogadani jesteśmy w ten sposób, że w przypadku ładnej i cieplejszej pogody jedziemy na boisko Warty (nowa, równa i prosta murawa), a jeżeli aura nie będzie sprzyjać spotkanie rozegrane zostanie na boisku w Czarnowie. 24 marca jedziemy na sparing do Ośna (boczne boisko). Tydzień przed ligą, czyli 14 kwietnia spotkamy się u nas ze Smogórami. Wszystkie spotkania prawdopodobnie o godzinie 15:00.

Na koniec zebrania przedstawiono zawodnikom punkty o których powinni najbardziej pamiętać w czasie trwania ligi.

Startujemy 21 kwietnia. Godzin i dni spotkań wyjazdowych jeszcze nie znamy. Mecze w Czarnowie wszystkie rozgrywane będą w niedzielę o 15:00.

Celem głównym rundy wiosennej jest poprawa stylu i zachowania w trakcie gry. Jakieś malutkie doświadczenie mamy. Trema nie powinna już nas zjadać. Dlatego rytm w naszej grze będzie najważniejszy w zbliżającej się rundzie. Ostatnie spotkanie rozgrywamy w Czarnowie z Celulozą. Zrobimy wszystko aby każdy zawodnik był zdrowy i nie pauzował za kartki w tym spotkaniu.

Zawodnicy zostali poinformowani o zasadach panujących przed spotkaniem. Zbiórka przed meczem w Czarnowie kończy się 45min przed pierwszym gwizdkiem. Każdy gracz powinien o tym pamiętać. Każdy zawodnik powinien pamiętać o zakazie palenia na boisku, na ławce oraz przede wszystkim w stroju przed spotkaniem. Różni ludzie nas obserwują, którzy mogą mieć pomysły wobec naszej drużyny. Jest czas na zabawę i czas na powagę. Pokazujmy się z jak najlepszej strony. Podobnie sytuacja wygląda z niezdolnością do gry spowodowaną "dniem wczorajszym". Jeżeli ktoś ma mocnego kaca, nie jest zdolny do gry z innych powodów lub bierze udział w "mocnej" imprezie ma u sytuacji poinformować przed spotkaniem. Najlepiej dzień prędzej. Nic złego się nie stanie. Piłka to dla nas hobby, z piłki "nie żyjemy", ale jakiś szacunek dla reszty zawodników się należy. Dlatego każdy gracz powinien pamiętać przede wszystkim o informowaniu o takich sytuacjach.

Na spotkania wyjazdowe udawać będziemy się gminnym gimbusem - jeździć nim może tylko drużyna i osoby opiekujące się zespołem.

Jeżeli chodzi o kontuzje - jesteśmy ubezpieczeni. Jeżeli ktokolwiek ulegnie groźnej kontuzji pamiętać musi o poinformowaniu o tym głównego sędziego spotkania. Podstawą do uzyskania odszkodowanie jest informacja o nabytej kontuzji w protokole sędziowskim. Nie są to zapewne powalające kwoty. Ale zawsze "coś tam" uzyskać można.

Każdy zawodnik musi wiedzieć o jednej rzeczy - najważniejsze jest przede wszystkim zdrowie. Gramy za darmo, dla przyjemności. Jeżeli ktokolwiek odczuwa ból bądź źle się czuje, musi o tym poinformować przed spotkaniem. Rodzina, obowiązki, praca są najważniejsze. Piłka nożna, rywalizacja w grze to nasze hobby. Jesteśmy kompletnie amatorską ekipą i wszystko co robimy na boisku to dla przyjemności. Nie zapominajmy o tym. Nikt w tym zespole nie jest na siłę. Posiadamy różne charaktery. Nie wszyscy się lubimy poza murawą. Czasami się kłócimy, czasami obgadujemy. Razem na boisku stanowić mamy jeden charakter, nie łamać się porażką i cieszyć po każdym punkcie.

Dla kogoś obcego, kto pierwszy raz odwiedza naszą stronę sytuacja w naszym Klubie może wydawać się dziwna. Omawiamy rzeczy, które dla innych zespołów są "normalnością". Cieszymy się z nowych siatek czy zakupu piłek. Gramy na fatalnym boisku, które ledwo łapie się do rozgrywek w b-klasy. Jest w tym trochę racji. Większość z ekip ma wszystko zapewnione. My wciąż musimy kombinować. Idzie nam coraz lepiej. Więcej osób się nami interesuje i większą pomoc otrzymujemy od samorządu. Wszystkich potrzeb nie jesteśmy w stanie zrealizować. Dlatego każda nowa rzecz, każdy element nas cieszy. Wciąż jesteśmy jeszcze przy fundamentach, ale ciągle dokładamy po małym bloczku. Wielki rok przed nami, trudny, lecz ciekawy, pełen wrażeń. Ciągle raczkujemy, ale jak widać każdego roku do przodu...

Powodzenia dla wszystkich zawodników!


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [325]
 

Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Reklama

Ostatnie spotkanie

Orkan DługoszynWalka Czarnów
Orkan Długoszyn 1:3 Walka Czarnów
2015-09-06, 17:00:00
     
oceny zawodników »

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 4
Błękitni II Lubno - Iskra Głuchowo
Walka Czarnów - Iskra Gorzów
Fenix Ściechów - Orkan Długoszyn
Victoria Stanowice - Wicher Staw
KS Wysoka - KS Białcz
GKP Bogdaniec - Złote Piaski Dzierżów

Wyniki

Ostatnia kolejka 3
GKP Bogdaniec 1:2 Błękitni II Lubno
Złote Piaski Dzierżów 3:3 KS Wysoka
KS Białcz 0:5 Victoria Stanowice
Wicher Staw 3:4 Fenix Ściechów
Orkan Długoszyn 1:3 Walka Czarnów
Iskra Gorzów 4:4 Iskra Głuchowo