statystyki szczegółowe

Aktualności

ŚWIETNE SPOTKANIE W SMOGÓRACH

• autor: rafalbaran, 2013-04-14 17:01

Niezłe piłkarskie widowisko mogli obejrzeć kibice na sparingowym spotkaniu pomiędzy Smogórami a naszym zespołem. Mecz obfitował w wiele sytuacji bramkowych po jednej jak i drugiej stronie. Nasza ekipa nareszcie przypominała drużynę. Nie tylko pod względem gry ale również zachowania na boisku...

Pierwszą połowę zaczęliśmy w mocno defensywnym ustawieniu. Od groźnego ataku zaczęli Gospodarze, którzy soczystym strzałem z woleja sprawdzili umiejętności naszego bramkarza. Po tej akcji kontrolę na boisku przejął nasz zespół. Dobrze rozumieli się Szymon, Dereczenik oraz Uglik. Przyzwoicie pierwszy raz w ataku spisał się Dubik. W 13 minucie spotkania wyśmienita akcja sklepana pomiędzy Dawidem Dubikiem a Barthem i mamy 1:0 po sprytnym strzale Szymona. Kilka minut później znowu Szymon próbuje zaskoczyć bramkarza Spójni, niestety nad poprzeczką. Stuprocentową szansę zmarnował także Dubik, który po minięciu bramkarza nie trafił dobrze piłką do pustej bramki. Zwrócić uwagę należy na rzut wolny Chełpy, po strzele którego piłka "liznęła" słupek bramki Smogór. Na dziesięć minut przed końcem połowy inicjatywę przejęli Gospodarze, którzy wyrównali pięknym strzałem pod poprzeczkę bramki strzeżonej przez Kamila Dubika. Trzy minuty później po dośrodkowaniu z prawej strony zawodnik Spójni świetnym wejściem głową przed Uglika podwyższył na 2:1. Pod koniec połowy znów okazję marnuje Szymon.

Drugą połowę zaczęliśmy w zupełnie innym ustawieniu, założeniem była szybka i ofensywna gra. I tak w rzeczywistości było. Chwilę po rozpoczęciu przesunięty do ataku Dereczenik strzela wprost w nogi bramkarza. Minutę później ten sam zawodnik popisuje się świetną szybkością, zmusza do błędu obrońcę, wyprzedza bramkarza i pakuje piłkę do pustej bramki. W 49 minucie świetna akcja między Chełpą, Dereczenikiem i Parylakiem, który posyła piłkę nad poprzeczką. Nasz zespół bez przerwy atakuje narażając się przy okazji na groźne kontry ze strony Gospodarzy. Między 50 a 60 minutą zawodnicy Walki złapali zadyszkę, którą z uporem starali wykorzystać się przeciwnicy. Na pół godziny przed końcem meczu po złym wybiciu naszego bramkarza piłkę przejęli rywale. Akcję przerwali nasi zawodnicy, a piłka konkretnie trafiła pod nogi Pakosa, który z wiadomych sobie tylko przyczyn podał ją w stronę..... swojej bramki. Futbolówkę przejął napastnik Smogór po czym umieścił "gałę" w naszej bramce.

Stracony gol podziałał jak grom z nieba na naszą drużynę. Ostatnie 20 minut spotkania to świetne widowisku z obu stron. Nasi zawodnicy "cisnęli" obronę Smogór, przeciwnicy natomiast konstruowali groźne kontrataki. 15 minut przed końcem spotkania na boisku pojawił się Grajewski, który sam mógł strzelić co najmniej trzy bramki. Pięknie z rzutu wolnego strzela Barth, lecz jeszcze piękniej broni bramkarz. Piłkę w dogodnej sytuacji posyła nad poprzeczką Parylak. Minimalnie z dystansu nie trafia Dereczenik.

Dzisiejsza gra naszego zespołu wyglądała o niebo lepiej niż tydzień temu. Piłka kleiła się między zawodnikami. Świetnie radzili sobie Szymon i Dereczenik. Dobrze zaprezentował się Dubik Dawid. Trochę więcej wymagać można od Chełpy. Przyzwoicie zagrał Uglik, lecz nie ustrzegł się błędów. Pozytywem była gra Grajewskiego, który pierwszy raz zagrał na pozycji napastnika. Bywały jednak momenty w którym nasz zespół opadał z sił, co udało się wykorzystać Gospodarzom. Zaznaczyć trzeba, że na dzisiejszym spotkaniu nie mogło wziąć udziału 8 zawodników Walki. Początek pierwszej połowy i większa część drugiej pozwalają optymistycznie patrzeć w przyszłość. Oczywiście wspomnieć trzeba, iż zawodnicy świetnie porozumiewali się na boisku, wzajemnie wspierali, nie kłócili. Wielkie brawa za postawę. Przed poprzednią rundą także przegraliśmy ostatnie spotkanie sparingowe w Smogórach. Także po świetnej grze. Oby przełożyło się to na początkową grę w rundzie rewanżowej jak na starcie jesieni z zeszłego roku. Dziękujemy zespołowi ze Smogór, któremu życzymy powodzenia w lidze...