statystyki szczegółowe

Aktualności

PRZEŁAMANIE!

• autor: rafalbaran, 2013-05-05 20:00

Zacięte spotkanie mogła obejrzeć licznie zgromadzona publiczność na boisku sportowym w Czarnowie. Po 90 minutach bezustannej walki udało się pokonać zespół Spójni III Smogóry. Ogromne brawa za zaangożowanie i narażanie zdrowia należą się dla każdego gracza naszego zespołu...

Piękna słoneczna pogoda przyciągnęła sporą ilość kibiców, którzy przez całe spotkanie wspierali nasz zespół w walce o przełamanie złej passy spotkań bez wygranej. Zawody nasza drużyna zacząła w "odważniejszym" ustawieniu niż tydzień temu w Ośnie.

Mecz zaczął się najgorzej jak tylko mogliśmy sobie wyobrazić. 50 metrowe dośrodkowanie w pole karne, fatalne "dziurawe ręce" naszego bramkarza i przegrywamy 0:1. Stracona bramka podziałała na nasz zespół z podwójną mocą. W 14 minucie spotkania mamy remis po indywidualnej akcji Kawińskiego i strzale w krótki róg lewą nogą. Przez następne kilkanaście minut Walka zdominowała grę na boisku, a najwięcej akcji konstruował prawą stroną Kuba Barth, który bezustannie nękał obronę drużyny przyjezdych. Dzięsięć minut przed końcem pierwszej części idealne dośrodkowanie marnuje w stuprocentowej sytuacji Dawid Dubik. Ciągłe strzały z dystansu Szymona Bartha, ambitna gra Chełpy i Kawińskiego nie przynosiła jednak zdobyczy bramkowej. W międzyczasie Goście stworzyli sobie wyśmienitą sytuację po kolejnym błędzie naszego goalkeepera, który "wypluł" piłkę przed siebie, a stracie bramki zapobiegł Baran.

Pierwsza część przebiegała zdecydowanie pod dyktando naszego zespołu. Brakowało skutecznego wykończenia akcji.

Drugą połowę Walka zaczęła ponownie od mocnego uderzenia. Niesamowity dzisiejszego dnia Kuba wysuwa futbolówke dla Kawińskiego, który pudłuje z najbliższej odległości wpadając fatalnie w słupek od piłkochwytów. W 60 minucie Chełpa podaje do Kuby, który nieskutecznie strzela nad bramką. Na pół godziny przed końcem spotkania do strefy ataku przesunięty został Dawid Dubik i po chwili wprawił w euforię czarnowskich fanów zakładając "siatę" bramkarzowi ze Smogór. Świetną asystą popisał się w tej akcji Dereczenik. Do ostatniego kwadransu nasz team bezustannie starał się stworzyć dogodne sytuacje strzeleckie. W jednej z nich po błędzie bramkarza Spójnii Chełpa marnuje świetną okazję na podwyższenie wyniku (cudem wybił obrońca z linii bramkowej). 15 minut przed końcem spotkanie przyjezdni postawili wszystko na jedną kartę bezustannie naciskając dobrze dysponowaną tego dnia obronę z Czarnowa. Większość akcji kończyła się przed linią pola karnego i tak pozostało już do końca meczu.

Brawa brawa i jeszcze raz brawa! Długo oczekiwane zwycięstwo stało się faktem. Nikt nie spodziewał się łatwego spotkania. Cieszy bardzo postawa defensywy, która poza małymi błędami spisała się świetnie dzisiejszego dnia. Większość akcji Gości kończyła się na Budynkiewiczu, którego dobrze uzupełniał z tyłu Baran. Dobrze ze swoich zadań wywiązał się Dereczenik. Świetnie tego dnia rozgrywał piłkę Szymon. Niestety kolejny raz złapał "beznadziejną" żółtą kartkę za słownictwo. Limit już dobiega końca i do ostatniego meczu może nie dotrwać niestety. Najjaśniejszą postacią zespołu był Kuba Barth, który nieustannymi rajdami "gnębił" obronę Spójnii. Świetnie pomagał także Sulmińskiemu w obronie. Sporo kropli potu zostawili Chełpa i Kawiński. Pierwszemu bramkowało najzwyczajniej szczęścia do zdobycia bramki. Po słabej pierwszej połowie zrehabilitował się Dubik Dawid, który strzelił zwycięską bramkę dzisiejszego popołudnia. Czapki z głów dla kibiców. Niektórzy z nich (najmłodsi) otrzymali szaliki naszego Klubu. Inni złożyli zamówienie na kolejne. Naprawdę dzisiaj byliście przykładem dla fanów innych zespołów jak pomagać swojej drużynie. Jeszcze trochę i będziemy zmuszeni "strugać" kolejne ławki dla Was. Miłe to uczucie, kiedy zespół, który dopiero zaczyna grać w piłeczkę ma tak ogromne wsparcie. Jeszcze rok temu o tej porze niedzielne popołudnia wyglądały zupełnie inaczej w naszej miejscowości, zarówno dla zawodników (którzy większość czasu spędzali w "cetrum wioski") jak i dla kibiców. Wielkie oklaski i oby tak dalej...