statystyki szczegółowe

Aktualności

KOLEJNE ZWYCIĘSTWO WALKI!!!

• autor: rafalbaran, 2013-06-02 18:40

Hokejowym wynikiem zakończyła się niedzielna rywalizacja pomiędzy zespołami Walki Czarnów a przyjezdnymi z Długoszyna. Mocna pierwsza połowa i niepotrzebne błędy w drugiej części - tak krótko możemy podsumować dzisiejsze spotkanie...

Pierwsze minuty meczu wskazywały lekką przewagę Gości, którzy zbyt prostymi sposobami starali się rozbić obronę naszej drużyny. Walka od początku skupiła się na bardzo groźnych kontratakach. Już w 8 minucie zawodów Kawiński w sytuacji sam na sam trafia w słupek. Chwilę później w fantastycznej okazji nad bramką strzela Chełpa. Strzelecką nieporadność przełamał w 29 minucie Kawiński strzelając nie do obrony z 10 metrów. 120 sekund później zabójczą kontrę po asyście "Kocura" wykańcza Dubik Dawid. Dziesięć minut później ten sam zawodnik po podaniu Kawińskiego strzela bramkę po długim rogu goalkeepera z Długoszyna i mamy 3:0. W międzyczasie przyjezdni nękali nasz zespół niebezpiecznymi zagraniami w pole karne. Po jednej z takich akcji minimalnie nie trafił piłki do siatki napastnik Orkanu.

Druga połowa zaczęła się od strzału Barana z około 40 metrów, niestety piłkę pewnie wybił bramkarz Gości. Dziesięć minut po wznowieniu gry po raz kolejny na listę strzelców mógł wpisać się Kawiński - na raty sytuację wybronił zawodnik z numerem 1 w drużynie z Długoszyna. 56 minuta wlała nadzieję w serca rywali, którzy zdobyli bramkę po rzucie rożnym i niepewnym zachowaniu naszej defensywy. W 65 minucie w wyśmienitej sytuacji znalazł się Szymon Barth, który w sytuacji sam na sam minimalnie chybił. Po tej akcji lekką przewagę zaczął osiągać zespół Orkanu. Kwadrans przed końcem złe podanie Barana do bramkarza oraz niepewną interwencję Bulanowskiego wykorzystuje napastnik przyjezdnych. Na szczęście dwie minuty później piękną akcję całej drużyny wykańcza Chełpa po cudownej asyście Karpuka. Pod koniec spotkania zdobywca czwartej bramki dla naszego zespołu wyszedł w sytuacji "jeden na jeden" z bramkarzem Gości. Bezdyskusyjny faul przed polem karnym powinien zakończyć się czerwoną kartką dla obrońcy z Długoszyna. Rzut wolny strzałem w długi róg na bramkę zamienił Baran. W ostatniej akcji spotkania nasz kapitan źle wybił piłkę przed swoim polem karnym, a błąd wykorzystali przeciwnicy, którzy ustalili wynik zawodów.

Mecz rozgrywany w "mokrych" warunkach przyciągnął nawet sporą ilość naszych fanów. Świetnie przez całe spotkanie dopingowała nas grupa młodych kibiców, którzy przez całe 90 minut swoimi "przyśpiewkami" dodawali skrzydeł naszym zawodnikom. Rywalizacja momentami mogła się podobać, lecz czasami stała na kiepskim poziomie. Zdobyliśmy cztery gole po świetnych akcjach. Martwią trochę kolejne stracone bramki w bardzo głupi sposób. Najważniejsze, że korzystny wynik udało się dowieźć do końca. Brawa dla całej drużyny za kolejne zwycięstwo. Przed nami spotkanie o 4 miejsce w Żubrowie. Będzie ciężko, tym bardziej, iż paru zawodników będzie musiało pauzować w tym spotkaniu...