Aktualności

KRÓTKIE PODSUMOWANIE...

• autor: rafalbaran, 2013-11-03 10:05

Najtrudniejszy piłkarski rok dla naszego zespołu już się zakończył. Najtrudniejszy - bo graliśmy po raz pierwszy w rozgrywkach przez dwie rundy. Wiele emocji, kilka niepowodzeń oraz mały niedosyt na koniec rundy jesiennej...

Początek roku pamiętamy wszyscy bardzo dobrze. Fatalne wyniki w sparingach, kłótnia, rozklejona drużyna. Wielkie obawy o wyniki i naszą dyspozycję. Wszystko wróciło na swój tor w sparingowych meczu w Smogórach, gdzie mimo porażki zagraliśmy świetne spotkanie. Runda wiosenna to przede wszystkim korzyści punktowe zbierane na swoim boisku. Długo oczekiwana wygrana ze Spójnią III po siedmiu ligowych meczach bez zwycięstwa. Rywalizację o czwarte miejsce w lidze przegraliśmy w przedostatnim meczu na boisku w Żubrowie, po hokejowym wyniku 6:4. W rezultacie piąte miejsce na koniec pierwszego sezonu.

W przerwie między sezonami okazało się, iż kilku zawodników opuści naszą ekipę. Największymi stratami okazali się Dereczenik oraz Dubik Dawid. Michał przeszedł do drużyny z Ośna, gdzie w chwili obecnej radzi sobie fantastycznie. "Żaba" zrezygnował z gry dzień przed pierwszym meczem (wyjazd za granicę). Obydwaj gracze byli istotnymi elementami w grze naszej drużyny w pierwszej części roku. Zdobyli razem osiem bramek, będąc często sporym zagrożeniem naszej ofensywy. W ich miejsce sprowadzenie zostali Krzysztof Grala oraz Łukasz Urman, którzy szybko zaczęli odgrywać ważne role w naszej drużynie.

Drugi sezon rozpoczęliśmy z większymi nadziejami na lepszy wynik końcowy. Emocjonujący początek w Smogórach, gdzie wygraliśmy w ostatnich sekundach. Świetne wyniki w Żubrowie oraz Długoszynie, które utrzymywały nas w czubie tabeli. Niestety, w tej rundzie nie wychodziło nam na swoim terenie - remisy z Boczowem oraz Kołczynem. Słaba końcówka, gdzie zanotowaliśmy trzy porażki z rzędu. Przegrane z Dąbroszynem czy Kostrzynem nie były tak bolesne, gdyż klasa zawodników rywali znacznie przewyższała nasze możliwości. Lecz brak punktów z Glisnem "zepchnął" naszą drużynę z podium na koniec rundy jesiennej. Walka o pozycję numer 3 w lidze pozostaje wciąż sprawą otwartą i to będzie nasz cel numer jeden na przyszłą rundę.

Po ostatnim meczu odbyła się impreza podsumowująca cały mijający rok. Niżej umieszczamy krótkie statystyki wszystkich graczy oraz zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Zdjęcia z zakończenia niestety "nie nadają się" do publikacji...:D